Chip Kelly: Kolej futbol takımları bağımsız olarak oynayabilir

doyoutravel

New member
UCLA ve USC, 2024’te Büyük On’a katıldığında bu bir tür yeniden birleşme olacak. Oregon ve Washington, büyüyen boyutunu yansıtmak için yeniden markalaşması gerekebilecek bir süper konferansın parçası olarak şimdi bir araya geliyor.

UCLA koçu Chip Kelly Salı günü “Büyük Onsekiz için ateşlendim,” dedi.

Kelly, Westwood’a gelmeden birkaç yıl önce Oregon’da koçluk yaptı, yani Big Ten’e iki West Coast ekibi daha eklemenin seyahat endişelerini nasıl azaltabileceğini, rekabeti koruyabileceğini ve eski Pac-12 coğrafi ayak izinde askere alma savaşlarını nasıl yoğunlaştırabileceğini tam olarak anlıyor.

Yine de bu hareket, Orta Batı ve Doğu Kıyısı’na seyahat ederken genellikle daha sert havalarda daha fazla oyun oynayacak olan diğer sporlardaki takımların seyahat endişelerini hafifletmeyecek. Kelly’nin bu sorunun nasıl çözüleceğine dair bir fikri var ve geçen hafta gazetecilere açıkladığı yeniden düzenleme önerisini genişletiyor.

Kelly Planının bir parçası olarak, tüm bu gereksiz uçuş millerini azaltmak için futbol her okulda diğer tüm sporlardan ayrılacaktı. Midwest’te zaten bunu yapan bir okul örneği var.

Kelly, Fighting Irish’in esas olarak Atlantik Kıyısı Konferansı’nda oynayan diğer sporlarına atıfta bulunarak, “Notre Dame futbolda bağımsızdır, ancak diğer her şey için bir konferanstalar,” dedi. “Neden hepimiz futbol için bağımsız değiliz? Power Five’daki 64 takımı alın ve onu bir tümen haline getirin, Group of Five’daki 64 takımı alın ve onu başka bir tümen yapın. Biz şampiyonluk için oynuyoruz, onlar şampiyonluk için oynuyor ve başka kimse bundan etkilenmiyor.

“Bizim sporumuz herkesten farklı – sadece haftada bir oynuyoruz, seyahat futbol için çok önemli değil ama diğer sporlar için çok önemli. Demek benim teorim bu.”

Kelly, UCLA’nın Big Ten’in West Coast bölmesinin bir parçası olarak her yıl Oregon ve Washington oynamasını isteyip istemediğini söylemedi ve kimsenin kendisine sormadığını ve bu konuda oy kullanmadığını ekledi.

Bazıları, Oregon ve Washington’un LA okullarıyla birlikte yeni konferanslarına katılmalarının, UCLA’nın Big Ten’de oynamaya hevesli adaylar arasında Kuzeybatı Pasifik’te sahip olacağı işe alma avantajlarını ortadan kaldırabileceğini düşünüyor. Kelly, herhangi bir korelasyon olduğu fikrine itiraz etti.

“Şu anda işe almada neler olduğunu bilmek ister misin?” Kelly sordu. “Hepsi HİÇ. Yani en çok paraya sahip olan, en çok oyuncuyu alıyor.”

Endişelenecek bir şey yok mu?

Oyun kurucu Dante Moore, sosyal medyadan uzak durduğunu söyledikten bir gün sonra, gerçek birinci sınıf öğrencisinin Adı, İmajı ve Lisans durumundan memnun olmadığını belirten Bruin Report Online’daki bir gönderiye itiraz etmek için hafta sonu Twitter’a gitti.

Moore, “Havayı temizlemek için bu ‘Söylentiler’ tamamen Yanlıştır,” diye yazdı. “Bir Bruin olduğum için kutsanmış ve müteşekkirim. Bu kardeşliğin etrafında olmayı seviyorum! #GoBruins

Salı günü durum sorulduğunda Kelly, muhabir konuyu açana kadar bundan haberi olmadığını söyledi.

Kelly, “Bunu ilk kez duydum,” dedi, “bu yüzden dikkatimi dağıtmıyor.”

Bruins’in en az yirmi yıldaki en yüksek reytingli oyun kurucu adayı olan Moore, başlangıç işi için kırmızı gömlekli genç Ethan Garbers ile sıkı bir savaşa kilitlenmiş durumda. Kelly, 2 Eylül’de Coastal Carolina’ya karşı sezon açılışından önce bir başlangıç oyuncusu seçeceğini söyledi ve işi kazananın süresiz olarak bu rolde kalacağını öne sürdü.

Kelly, “Eğer bir oyun kurucuysanız, o zaman omzunuzun üzerinden bakmanız gerektiğini düşünmüyorum,” dedi. “Gidip oynamalısın ve bunun için endişelenmemelisin. ‘Tamam, başlayacaksın; ancak, eğer bu, bu ve bu olursa, oynamayacaksın.’ Bunun, başlangıç işini kazanan kişiye pek güven aşıladığını düşünmüyorum. Demek istediğim, bunu başka bir pozisyonda yapmıyorsun.

Vesaire.

Bacağındaki sakatlıktan kurtulurken geçen sezon ve bahar antrenmanlarının tamamını kaçıran defans oyuncusu Ale Kaho, antrenmanın gazetecilere açık olan bölümünde arka arkaya ikinci bir günü bireysel antrenmanlara katılarak tamamladı. … Beyzbol sezonunda forma giren defans oyuncusu JonJon Vaughns, Salı günü ilk kez bireysel antrenmanlara katıldı. … Açıklanmayan bir sakatlıktan kurtulan hücum yan hakemi Siale Taupaki de antrenman katılımını artırıyordu, dedi Kelly.