Ben Howland neden UCLA’nın West’in birinci sırayı almasının önemini vurguladı?

doyoutravel

New member
Eski koçun bu sezonun başlarında antrenmandan sonra söyleyecek bir şeyi vardı, bu yüzden UCLA son sınıf öğrencileri Jaime Jaquez Jr., Tyger Campbell ve David Singleton toplandılar.

Hepsi saygılı davranarak dikkatle dinlediler. Ben Howland bu konuda uzmandı.

“Bakın,” dedi Howland onlara, “Batı’nın 1 numaralı tohumunu almak için yapmanız gereken her şeyi yapmalısınız.”

Uzun galibiyet serileri boyunca onları ayakta tutan ve bir avuç mağlubiyetten sonra yeniden odaklayan bir tür mantra haline geldi. Şimdi, Bruins’in duygusal açıdan zorlu bir haftayı atlatmak için ihtiyaç duyduğu şey bu olabilir.

Pac-12 Konferansı’nın normal sezon şampiyonluğunu iki maç kala perçinleyen dördüncü sıradaki Bruins (genel olarak 25-4, 16-2 Pac-12), kafadan koşmaya yol açan bir zafer turu atmaya cazip gelebilir. Pauley Pavilion içindeki bir duvara.

UCLA’nın sezonun son iki iç sahasında oynadığı Perşembe günü Arizona Eyaleti’ne karşı (20-9, 11-7) ve Cumartesi günü sekizinci sıradaki Arizona’ya karşı birkaç teşvikin oluşturulmasına yardımcı oluyor. Ülkenin 23 maça ulaşan en uzun aktif iç saha galibiyet serisini uzatmak bir öncelik. Campbell Çarşamba günü belirtmiş olsa bile, yaşlıları son ev maçlarında galip olarak göndermek de öyle, kalan uygunluk yılı göz önüne alındığında bunun bir veda olarak nitelendirilip nitelendirilmeyeceğinden emin değil.

Ancak Bruin’ler kendilerini fazladan bir dürtmeye ihtiyaç duyarlarsa, o mantrayı her zaman tekrar gözden geçirebilirler.

Jaquez, “Koç Howland, Batı’daki tek tohumdan bahsediyor, bence bu, sezon boyunca bize gerçekten yapışan bir şey,” dedi. “İşler zorlaştığında, neyi hedeflediğimizi her zaman hatırlamamız gerekiyordu ve bu, o tek sırayı almak ve bizi ulusal şampiyonluğu kazanmak için mümkün olan en iyi konuma getirmekti.”

Howland, Batı’nın nasıl kazanılacağını biliyor. O, 2008’de Batı Bölgesi’ni ele geçirerek takımını NCAA turnuvasında 1 numaraya götüren son UCLA koçuydu. Bu Bruin’ler, Anaheim’daki ilk iki raund ve 2008’deki bölgesel rauntlarla San Antonio’da Final Four’a yükseldi. Anka kuşu.

Bu sezon Batı’da 1 veya 2 numaralı sırayı almak, benzer şekilde olumlu bir rotaya yol açacaktır. Bruins’in önümüzdeki iki haftadaki sonuçlarına bakılmaksızın turnuvaya Sacramento bölmesinde başlayacaklarından neredeyse eminler, ancak güçlü bir finiş, Las Vegas’taki T-Mobile Arena’daki son maçlarını içeren Batı Bölgesi’nde bir noktayı garanti edebilir.

Eve yakın kalmak, seyahati sınırlandırır ve muhtemelen Bruins’e hayranlar için bir avantaj sağlar.

“Bunu yapacaksak,” dedi Cronin, “bu hafta iki tane kazanmalıyız.”

Salı günü yayınlanan en son tahminlerinde Bracket Matrix, UCLA’yı 110 gruptan 23’ü Bruins’i 1 numaraya yükselterek en iyi 2 numaralı tohum olarak listeledi. Geçilmeye karşı en savunmasız olan lider, son altı maçından dördünü kaybeden Purdue.

UCLA guardı Tyger Campbell (10) ve Colorado guardı KJ Simpson (2), Pazar günü Denver’da ilk yarıda.

(David Zalubowski / Associated Press)

ESPN’den Joe Lunardi, en son sıralamasında Kansas’ı Batı’da 1 numara, Houston Orta Batı’da 1 numara, Purdue Doğu’da 1 Numara ve Alabama’yı Güney’de 1 Numara olarak listeledi.

Bu özel listeye katılma şansına sahip olmak için UCLA’nın iki yüksek motivasyonlu rakibe karşı yenilmemesi gerekiyor.

Arizona ayrıca, geçen hafta sonu Desmond Cambridge Jr.’ın 18 metrelik vuruşunda Arizona Eyaleti tarafından sersemletildikten sonra bile Batı’nın en iyi tohumlarından biri için yarışmaya devam ediyor. Sun Devils’in, NCAA turnuva şanslarının Pac-12 turnuvasına girme konusunda kendinden emin olması için muhtemelen en azından bu hafta oyunlarını UCLA ve USC’ye karşı bölmesi gerekiyor.

Takımının Pazar günü Colorado’yu yenerek Pac-12 unvanını kazanmasından bu yana tebrik çağrıları ve kısa mesajlar alan Cronin, oyuncularının rehavete yol açabilecek benzer iltifatlar aldıklarını biliyor. Indiana’ya bak, dedi Cronin. Purdue’yi yolda yendikten üç gün sonra, Hoosiers eve geldi ve Iowa’ya tokat attı.

“Açıkçası,” dedi Cronin, “benim için asıl endişe, senin duygusal gaz depona çok inanıyorum.”

Howland, Cronin’e selamlarını iletenler arasındaydı. Antrenörler, basketbol kralı Sonny Vaccaro’nun o zamanlar Cincinnati’den Bob Huggins’in asistanı olan Cronin’e Pittsburgh’da Howland’ın kadrosuna katılmasını tavsiye ettiğinden beri birbirlerini tanıyorlar.

“Sonny’ye ‘Ben Howland’a yardım etmeye çalışıyorsun’ dedim,” diye anımsıyor Cronin, “ve o, ‘Evet, onunla çok yakınım’ dedi ve ben de ‘Peki, yardım etmeye çalışalım’ dedim. Mick Cronin.’

Cronin, 2006’da yerini almadan önce Huggins’in kadrosunda kaldı. Howland’a üye alma devresindeki kulüp turnuvalarında rastladı ve 2013’te görevden alınmasından önce UCLA’yı arka arkaya üç Final Four’a götüren benzer şekilde saçma sapan, savunmaya öncelik veren koç için bir takdir topladı. Mississippi Eyaletinde yedi sezona yol açtı.

Cronin, Howland’ı geçen bahar Bulldogs’un kovulmasından bu yana kampüste karşıladı, 65 yaşındaki oyuncuyu antrenmana davet etti ve ona John Wooden dönemi UCLA mektupçu ceketi verdi. Aralık ayında Howland, Pauley Pavilion’da Oregon’a karşı oynanan bir maçta fahri kaptandı.

Cronin’in ekibi, Howland’ın son Bruins grubundan bu yana UCLA’da konferansın normal sezon şampiyonluğunu kazanan ilk kişi olduktan sonra, tekil bir şekilde odaklanmış Howland’ın ona söyledikleri Cronin için sürpriz olmadı.

“‘Sonraki ikisini kazanmalısın’ dedi,” dedi Cronin, “ve Batı’daki tek tohumu almalısın.” ”