Atonio Mafi taslak günlüğü: Kültürel bir potada eğitim

doyoutravel

New member
saldırgan yan hakem olarak Atonio Mafi geçişler UCLA NFL’ye, yolculuğunu Times personel yazarı ile paylaşıyor Ben Bolch kadar uzanan haftalık bir günlük aracılığıyla 27 Nisan taslağı. Bu hafta Mafi, askerlik için hazırlanırken edindiği dostlukları tartışıyor.

Adam benim büyük bir Meksikalı olduğumu düşündüğünü söyledi.

İyiydi; Komik olduğunu düşündüm. Yine de onu düzelttiğimden emin oldum.

“Ah, hayır,” dedim, birkaç ay önce Florida’da benimle NFL taslağı için antrenman yapan eski bir Alabama hücum yan hakemi olan Emil Ekiyor Jr. “Ben Tongalıyım kardeşim.”

İkimiz için de başka bir öğrenme deneyimiydi. Ülkenin farklı yerlerinden bir grup erkeği bir araya getirin ve herkesin kahkaha atmasına neden olacak bir kültürler, bölgesel tercihler ve kişisel zevkler smorgasbord’u olacak.

Emil’in Tongalı olduğumu nasıl fark etmediğini görebiliyordum çünkü Güney’de çok fazla Polinezyalı yok. Bu, California’da pek duymadığım için country müziği hakkında pek bir şey bilmememe benziyor.

Emil’e Güney Pasifik ile ilgili bazı temel bilgileri anlattım ve o yanlış anlaşılmaya gülmeye devam etti.

Bu son birkaç ayı bu kadar değerli kılan türden bir şey. Bana NFL’de başarılı olmak için gerekenden fazlasını öğrettiler; ayrıca ülkenin her yerinden yeni takım arkadaşlarıyla birlikte başarılı olmak için neler gerektiğine dair değerli bilgiler sağladılar.

Eski UCLA hücum yan hakemi Atonio Mafi (altta orta), NFL taslağı için antrenman yaparken tanıştığı insanlarla poz veriyor.

(Atonio Mafi’nin izniyle)

“Yabancılarla ilk anda anlaşamayacağınızı sanıyorsunuz, ama sonra bir hafta sonra orada oturup şakalar yapıyoruz ve futbolun bundan ibaret olduğunu bir nevi anlıyoruz.”
— Atonio Mafi

UCLA için oynamayı bu kadar kolay kılan şeylerden biri, soyunma odasının oldukça homojen olmasıydı; çoğunlukla West Coast’tan gelen adamlardı. Ayrıca ortak yemek ve müzik zevkleri üzerinden anında bağ kurduğum bir grup Polinezyalı da vardı.

Bowl oyunumuz Aralık sonunda sona erdiğinden beri ufkumu genişletmek zorunda kaldım. Güneydoğu Konferansı’ndan çok farklı – şaşırtıcı derecede benzer olsalar da – birçok adamla takıldım. Demek istediğim, hepimiz çok çalışıyoruz ve NFL’de başarılı olmak için aynı şeyi istiyoruz.

Alabama ve Georgia’dan oyuncularla birkaç hafta geçirdikten sonra, onların da bana çok benzediklerini fark ettim, sadece havalı adamlar ve gerektiğinde işin peşine düşen şakacılar. Ne zaman Pac-12 ile dalga geçmeye çalışsalar, geri dönüşüm hazırdı. Louisiana Eyaleti ile oynadığımızı ve ne olduğunu gördüğünüzü söyledim – Eylül 2021’de Tigers’ı 38-27 yendik – bu yüzden benimle Pac-12’nin yumuşak olduğu hakkında konuşamazsınız.

East-West Shrine Bowl’da Washington’dan Jaxson Kirkland ve Henry Bainivalu ile birlikte oynayan bazı Pac-12 rakipleriyle bile bağ kurdum. Kolejdeyken birbirimizi yenmek istemenin yarattığı gerginlik, hafta sonuna kadar tamamen olumlu bir şekilde şakalaşıp eğlenirken dağıldı.

Komikti, birlikte antrenman yaptığım adamlardan biri olan Ohio Eyaletinden Paris Johnson Jr. bana “On Büyük kardeşim” demeye devam etti. Big Ten’den pek çok harika adamla tanışmak beni o konferansta asla oynayamayacağım için üzdü. Orada bir sürü tarihi program ve kaçıracağım bir sürü harika deneyim var.

UCLA maçlarımdan önce bu adamların çoğunu televizyonda oynarken görmüştüm ve onlarla tanışmak muhteşemdi. Amerika’nın ne kadar büyük olduğunu hatırlatıyordu, sadece Ohio ve California arasındaki müzik zevklerindeki farklılıklar ve farklı yerlerde büyümek ve komik bulduğumuz rastgele şeyler hakkındaki hikayeler. Sanki, vay canına, gerçekten kolej futbolu oynayan pek çok farklı insan var ve bir eritme potası olmak harika bir deneyim.

Atonio Mafi, NFL taslağı için antrenman yaparken tanıştığı insanlarla poz verirken bir UCLA gömleği giyiyor.

Eski UCLA hücum yan hakemi Atonio Mafi (sol altta): “Kolej futbolu oynayan gerçekten çok sayıda farklı insan var ve bir eritme potası olmak harika bir deneyim.”

(Atonio Mafi’nin izniyle)

Ben Florida’dayken oda arkadaşım, Penn State’de pivot çalan Juice Scruggs, ben ada reggae ile ilgilenirken, rap ile çok ilgileniyordu. In-N-Out’un çöp olduğunu söyledi ve Five Guys’ı tercih etti; Ona yanıldığını söyledim ama hiç ısınmadı.

Önemli olan, birbirimizin bakış açısını anlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, saygıyla aynı fikirde olmamamızdı. Tüm önemli olan bu, gerçekten. Hepimiz oyun oynamak için buradayız ve bu konumda olduğumuz için minnettarız.

Yabancılarla hemen anlaşacağınızı düşünmüyorsunuz, ama sonra bir hafta sonra orada oturup şakalar yapıyoruz ve futbolun farklı geçmişlerden insanları bir araya getirmekten ibaret olduğunu anlıyoruz. ve sadece sevdiğin şeyi yaparak iyi vakit geçirmek.