Atonio Mafi NFL taslak günlüğü: UCLA şapı Tonga’dan güç alıyor

doyoutravel

New member
saldırgan yan hakem olarak Atonio Mafi geçişler UCLA NFL’ye, yolculuğunu Times personel yazarı ile paylaşıyor Ben Bolch kadar uzanan haftalık bir günlük aracılığıyla 27 Nisan taslağı. Bu hafta Mafi, Tongan mirasını tartışıyor.

Son birkaç yıldır beni yakından izlediyseniz, her gol attığımız zaman koluma yumruk attığımı fark etmişsinizdir.

Önerge, ailemin anavatanı olan Tonga’nın onuruna bir “T” oluşturdu. Yine Tonga kökenli olan savunma yan hakemi Jay Toia, büyük oyunlardan sonra aynı hareketi yaptı. Hatta Raiqwon O’Neal’ın Conway, SC’den ilk Tongalı olduğu şakasını yaparak bunu yapmak için soldan ayrıldık.

NFL draft adayı Atonio Mafi’ye, Tonga’daki ikinci yılında kardeşi Tita ve kuzeni Filo katıldı.

(Atonio Mafi’nin izniyle)

Tongan mirasım benim için her şey demek. Sol kolumda Tonga mührü ve “Tanrı ve Tonga benim mirasımdır” anlamına gelen “Ko e ʻOtua mo Tonga ko hoku tofiʻa” sloganı dövmesi var. Birkaç yıl önce Louisiana Eyaletini yendikten sonra, kardeşimin Rose Bowl’a getirdiği Tongan mührünü taşıyan UCLA renklerinde özel bir bayrakla sahada koştum.

Tongalı olmaktan gurur duyduğumu herkesin bilmesini sağlamaktı. İnsanlar iri kemikli olduğumuzu ve yan hakem olmamız gerektiğini söylemeyi sever. Yaptığımız her şey için bir tür metafor. Büyük bir kalbim var, büyük bir insanım ve sahadayken de öyle oynamaya çalışıyorum.

Atonio Mafi’nin NFL taslak günlüğü

Biz de dost canlısı insanlarız. Tonga, ziyaretçileri karşılama şeklimiz nedeniyle uzun süredir dost adalar olarak biliniyor. Bay Area’da doğmuş olmama rağmen orayı ikinci evim olarak görüyorum çünkü orada çok fazla ailem var ve yaklaşık 15 kez ziyaret ettim.

Ne zaman gitsem, ilk kuzenlerimle ve ailemin kardeşleriyle takılır, onlara yetişir ve onlara ABD’de hayatın nasıl olduğunu anlatırım. Birlikte kaldığım teyzem tam sahilde yaşıyor – tam anlamıyla araba yolundan çıkıyorsunuz caddeyi geçin ve kumların üzerindesiniz. Pazar günleri kilise için tüm ada kapanır ve biz her zaman büyük aile yemekleri yeriz.

Yemek kültürün büyük bir parçasıdır. Bir ton hindistan cevizi sütü kullanıyoruz, çok fazla kuzu eti ve konserve sığır eti yiyoruz ve taro yapraklarına tabakları sarıyoruz. Yemeklerimiz her zaman hepimizi bir araya getirir. UCLA’dayken, bir aile akrabam Tonga yemeği pişirir ve onu daireme geri götürmeme izin verirdi. Polinezyalı takım arkadaşlarıma söylerdim ve herkes gelip yemek yerdi.

Takımımızla ilgili sevdiğim şeylerden biri de tüm Poly erkekleriydi. Geçen sezon, diğer Tongalılar Jay’di. [Toia], Laiatu Latu, Siale Taupaki, Ale Kaho ve Yutaka Mahe. Ayrıca Darius Muasau, Titus Mokiao-Atimalala, Devin Aupiu, Noah Pulealii, Kaleb Tuliau ve yarı Tongalı, yarı Samoalı Tyler Manoa ile bir grup Samoalı vardı.

Tyler’ın amcası olduğu için UCLA ekibine liderlik direktörü olarak yeni katılan Samoalı Ken Niumatalolo ile zaten tanışmıştım. Polinezya toplumunda büyük bir zımbadır. Navy’de baş antrenör olarak herkes onun kim olduğunu biliyor, bu yüzden şahsen daha fazla Polinezyalı çocuğu UCLA’ya getirmek için daha büyük bir bağlantı kurmanın gerçekten harika bir işe alım olduğunu düşünüyorum.

Babam bir zamanlar Tonga milli ragbi takımında oynamıştı ve bu kadar çok Tongan’ın da NFL’de başarılı olduğunu görmek harika bir şeydi. San Francisco’dan Talanoa Hufanga’nın “T” atmasını izlemeyi seviyorum çünkü o USC’deyken ona karşı oynadım. Tampa Bay’in Vita Vea’sı da Bay Area’dan, bu yüzden onu Tonga kültürü için giydiğini görmek çok şey ifade ediyor.

Dünyanın Tongan halkı ve neyi temsil ettiğimiz hakkında daha fazla şey öğrenmesini sağlamak için NFL’ye gelmek için sabırsızlanıyorum. Binlerce kilometre uzaktaki küçük bir ada ülkesinden geliyoruz ama yine de büyük işler yapıyoruz.