Atonio Mafi NFL draft günlüğü: UCLA mezunu ailesine teşekkür etmeye can atıyor

doyoutravel

New member
saldırgan yan hakem olarak Atonio Mafi geçişler UCLA NFL’ye, yolculuğunu Times personel yazarı ile paylaşıyor Ben Bolch kadar uzanan haftalık bir günlük aracılığıyla 27 Nisan taslağı. Bu hafta Mafi, babasının ciddi bir hastalığın üstesinden gelmesinden ve NFL’ye girince ailesine ne almak istediğinden bahsediyor.

Babanızın ciddi şekilde hasta olduğunu duymak, alabileceğiniz en kötü haberdir.

Babam benim için her şey demek. O benim en iyi arkadaşım. Onun daha gençken çekilmiş fotoğrafları bende var ve ben tamamen ona benziyorum, sadece çok daha büyük.

Peter Mafi, Tongan milli takımı için rugby oynadı ve o kadar sağlamdı ki, Tongan Steel olarak biliniyordu. Bu ay profesyonel günden önce mesaj attığı sırada takma adıma atıfta bulunarak bana Küçük Çelik diyor.

“Dışarı çık, Küçük Çelik,” diye yazdı.

“Seni yakaladım,” diye yanıtladım.

Atonio Mafi’nin NFL taslak günlüğü

Geçen yaz sonbahar kampı başlamadan hemen önce hasta olduğunu öğrendim. Telefonla konuşurken zaman dondu sanki. Kendimi çok çaresiz hissettim, özellikle o Bay Area’daki eve döndüğünden ve ben de UCLA’da kolej futbolunun son sezonu için hazırlanmaya çalışırken. Zor birkaç haftaydı.

Babam bana Tanrı’nın bir planı olduğunu ve onun endişelenmesine engel olamadığımı söyledi. Rahatlayın ve futbola odaklanın dedi. Her zaman bu kadar kolay değildi. Birkaç ağlama seansım oldu ama şükürler olsun ki okulda bunu atlatmama yardımcı olacak harika bir destek sistemim vardı.

Takımdaki çocuklarıma hemen söyledim çünkü kendimi daha iyi hissetmeme yardımcı olabileceklerini biliyordum. Josh Carlin, Siale Taupaki ve Tyler Manoa gerçekten benim için oradaydılar ve hücum hattı koçum Tim Drevno, iyi olup olmadığımı kontrol etmeye devam etti.

Ayrıca babamın elinden geldiği kadar çok maça gelmesine yardımcı oldu, böylece onun bu zorluğun üstesinden cesurca geldiğini kendi gözlerimle görebildim. Maç günü rutinimiz hep aynıydı. Takım otobüsüyle 405’ten 118’e çıkarken Rose Bowl’a ne zaman varacağımızı öğrenmek için telefonumu patlatırdı.

Oraya vardığımızda, soyunma odasına gitmeden önce onunla ve annem Nui ile biraz dua etmek için otobüsten inerdim. Maçlardan sonra ya yemek yemeye giderdik ya da onlar eve gitmeden önce benim daireme gider ve biraz dinlenirdik.

Şakacı tarafımı babamdan, iş ahlakımı annemden alıyorum. Büyürken hayatımın çoğunda iki işte çalıştı ve bana fedakarlığın önemini gösterdi. Başımı dik tutmamı ve ne kadar başarılı olursam olayım alçakgönüllü kalmamı sağlıyor.

Aralık sonundaki bowling maçımızdan kısa bir süre sonra harika haberler aldım: Babam tamamen iyileşti. İyi olacağını ve birlikte çok daha fazla zaman geçireceğimizi bilmek beni çok rahatlattı.

Aileme seçmelerden sonra yaşadığım NFL şehrine taşınmak isteyip istemediklerini sordum ve hayır, biz iyiyiz dediler. Körfez Bölgesi’nde kalacaklar.

Ama kesinlikle benim için ne kadar önemli olduklarını göstermek için onlara büyük bir şey ısmarlayacağım. Belki onlara bir araba alırım ya da nereye gitmek isterlerse bir yolculuk için para öderim. Tonga’daki evlerine geri dönmek isterlerse, bunu kesinlikle ayarlardım.

Ağabeyim Tita’ya da bir şeyler almak istiyorum, belki süslü bir gitar çünkü o gerçekten yetenekli bir müzisyen. Ben Westwood’a gelmeden önce bile UCLA-USC rekabetini oynuyormuş gibi yapardık, kimin en korkutucu olacağını görmek için birbirimizin suratına bakardık. Mavi bir gömlek giydim çünkü rengi sevdim ve bir Bruin gibi davrandım ve o kırmızı giydi ve bir Truva atı oldu. O kardeş rekabetini kesinlikle kazandığımı söylemeliyim.

Muhtemelen kendime bir Tesla alacağım çünkü bu bir süredir istediğim bir şeydi. Babamın av tüfeği sürmek için uzun bir süre ortalıkta olacağı için çok müteşekkirim.