Atonio Mafi: Bill Belichick, Vatanseverler hayallerimi gerçekleştiriyor

doyoutravel

New member
saldırgan yan hakem olarak Atonio Mafi geçişler UCLA NFL’ye, yolculuğunu Times personel yazarı ile paylaşıyor Ben Bolch haftalık bir günlük aracılığıyla. Son girişte Mafi, askere alınmanın heyecanını tartışıyor.

New England Patriots’un hayalimi gerçekleştirmek üzere olduğunu bilmek için Bill Belichick’in sesini duymam gerekmiyordu.

Telefonumda yanında (MA) olan Massachusetts alan kodunu görünce kimin aradığını ve ne olacağını hemen anladım. NFL taslağında seçilmeme birkaç dakika kalmıştı. Telefonu alıp derin bir nefes aldım ve “Alo” dedim.

Aramayı cevapladığımı gören ağabeyim neşeli bir çığlık attı ve Bay Area lisemin kütüphanesinde NFL taslağının üçüncü gününü izlemek için toplanan herkes bağırmaya başladı. O kadar gürültülüydü ki, telefonda konuşulanları duymak için kütüphaneden çıkıp yakındaki bir merdiven boşluğuna yürümek zorunda kaldım.

Kısa bir konuşmaydı. Koç Belichick bana Patriots’un beşinci turda bir sonraki seçimle beni draft edeceğini söyledi.

Kütüphaneye geri döndüğümde herkes alkışladı. Anneme, babama ve erkek kardeşime sarıldım, aynı cümleyi defalarca tekrarladım.

Yaptık.

Atonio Mafi NFL taslak günlüğü

Tabii ki dev televizyona döndük ve ekranda ismimin yanıp söndüğünü gördük. Patriots beni 144 numaralı seçimle almıştı. Teyzeler, amcalar ve kuzenler de dahil olmak üzere Teksas ve Hawaii’den uçakla gelen 150 kadar arkadaş ve aile arasından daha fazla tezahürat vardı. O an hayal ettiğim her şeydi.

Bir mikrofon aldım ve aileme ve arkadaşlarıma özel bir not verdim. Onlara sadece bir çocuğu büyütmek için bir köy gerektiğini ve oradaki herkesin beni bugüne getirmede rolü olduğunu söyledim, bu yüzden yolculuğumun bir parçası oldukları için onlara teşekkür etmek istedim.

Oradan, kutlama yüksek vitese geçti ve sonraki yarım saati odadaki herkesle fotoğraf çekerek geçirdim. Benden önce ve sonra draft edilen tüm UCLA gençleriyle, draftsız serbest oyuncu olarak sözleşme imzalayan veya mini çaylak kampı aracılığıyla bir takım kurmaya davet edilenlerle de tebrik mesajları gönderdim. Askere alınıp alınmamak önemli değil; önemli olan tek şey nihayetinde bir takım oluşturmak ve bağlı kalmaktır.

Atonio Mafi, New England Patriots tarafından draft edilmeden önce annesi Fanganui ile bir fotoğraf için poz veriyor.

(Mafi ailesi)

Benden dört seçim önce Cleveland Browns tarafından seçilen eski kolej takım arkadaşım Dorian Thompson-Robinson, UCLA’da birlikte geçirdiğimiz beş yılı anmak için aradı. Gülüyor ve şakalaşıyorduk ve o, “Vay canına, gerçekten D-line’dan O-line’a gittin ve askere alındın kardeşim. Çılgınca.”

Her şey gerçekten gerçeküstüydü. Vatanseverlerin beni seçme şansı olduğunu biliyordum çünkü seçmelerden önce onlarla buluşmam için beni uçuran takımlardan biriydiler. Belichick koçu altında kazandıkları tüm başarıları ve kazandıkları Super Bowl’ları göz önünde bulundurarak organizasyonlarının bir parçası olmamı istemeleri beni onurlandırdı.

Parti sona erdikten sonra, hikayeler anlatmak ve her şey hakkında konuşmak için Shoreview’daki büyükannemin evine gittik – küçük bir çocukken yaşadığım komik anılar ve bugüne gelmem için nelerin gerektiği, herkes şimdi burada olduğum için çok gururlu. NFL’de oynamanın eşiğinde.

Ertesi gün Patriots koçları ve personeli ile görüşebilmek için o gece Boston’daki Logan Havaalanına redeye uçuş yaptım. Organizasyonun bir parçası olarak Foxboro Stadyumu’na yürümek muhteşemdi. Her ne kadar mutlu hissetsem de, bunun bir iş gezisi olduğunu kendime hatırlatıp durdum.

Atonio Mafi, New England Patriots tarafından draft edildikten sonra babası Peter ile bir fotoğraf için poz veriyor.

Atonio Mafi, New England Patriots tarafından draft edildikten sonra babası Peter ile bir fotoğraf için poz veriyor.

(Mafi ailesi)

Son birkaç yıldaki tüm çalışmalarım – temelde tüm hayatım – bu noktaya geliyordu ve gerçekten iyi hissettirse de, işin daha yeni başladığını biliyordum. Artık profesyonel bir sporcuyum ve gerçekten işe koyulma zamanı.

Tüm toplantılardan sonra, o gün daha sonra eve uçtum. Sırada gelecek hafta çaylak kampı var. Gelip yerimi kazanmam, yapılması gerekeni ve benden isteneni yapmam gerektiğini biliyorum.

Seçilme hedefi listeden çıkarıldı ve şimdi bir sonraki sırada, bir NFL takımının üretken bir parçası olmak. Geçim kaynağım buna bağlı. İşe gitme zamanı.