Analiz: Chip Kelly sonunda UCLA'da olmak istemediğini itiraf etti

doyoutravel

New member
Chip Kelly, kendi kendine uyguladığı rütbe indirimini açıklamaya yönelik ilk girişiminde, hiçbir şeyden vazgeçmeyi düşünmediğini söyledi.

UCLA'da geçirdiği altı sezonun çoğunda sessizce ayrıldığını düşünürsek bu komik.

İşe alma konusunda minimum çaba gösterdi. Güçlendiriciler zar zor devreye giriyor. Ekibinin adını, imajını ve benzerlik çabalarını geliştirmek için neredeyse hiçbir şey yapmadı.

Bırakın bu iyice anlaşılsın. Kaliforniya'daki en yüksek maaşlı eyalet çalışanı işini yapmak istemedi, bu yüzden ayrıldı.

Bazıları onu birkaç tuhaflığı olan saldırgan bir bilgin olarak tasvir etti. Salı günü yeni görevindeki ilk konuşmasında söyledikleri göz önüne alındığında, onun onurdan yoksun tuhaf bir adam olduğu anlaşılıyor.

Kelly, Bruins'in başantrenöründen Ohio State'in hücum koordinatörüne geçmesinin, saf antrenörlüğe dönüşten kaynaklandığını söyledi. O bölümde de berbattı. İki Futbol Şampiyonası Alt Bölümü takımının galibiyetini ele alırsak Kelly, kaybetme rekorunu kırmış olacaktı.

Pac-12 şampiyonluğunu kazanmaya asla yaklaşamadı. Onun en önemli noktası LA Bowl'u kazanmaktı. Son rekoru 35-34'tü. Takımları taraftarlara karşı o kadar başarısızdı ki, Bruins, Rose Bowl'da kırk yılı aşkın süre içinde en düşük üç ortalama iç saha seyirci rakamını açıkladı.

Kelly, Aralık ayındaki bowling maçında Bruins'in oyun kurucularına koçluk yapmanın, futbolun özüne geri dönmek istediğinin farkına varmasını sağladığını söyledi.

Kelly, Columbus, Ohio'daki tanıtım basın toplantısında gazetecilere şunları söyledi: “Sanırım karım şunu söyledi, 'Sizi uzun zamandır bu kadar mutlu görmemiştim' dedi.”

Dönemin UCLA koçu Chip Kelly, 16 Aralık'ta SoFi Stadyumu'nda Bruins'in LA Bowl'da Boise State'e karşı oynadığı maçta sahadaki bir oyuna tepki gösterdi.

(Robert Gauthier / Haberler)

Ethan Young'a ne dersin? Nasıl hissediyor? Bruins'in bir zamanlar oyuncu personeli müdürü olan UCLA futbol çalışanları arasında, patronları bir NFL işi bulmak için tekrarlanan (ve başarısız olan) çabaları dışında herhangi bir uyarıda bulunmadan şehirden ayrıldıktan sonra yeni bir iş arayan UCLA futbol çalışanları arasında yer alıyor.

Kelly istediğini yapmakta özgür ama eğer mutsuz olduğunu fark ederse bowling oyununun ertesi günü ayrılmalıydı. Bu, yeni UCLA antrenörü DeShaun Foster tarafından işe alınmayan personelinin, bahar antrenmanlarının arifesinde olduğundan çok daha fazla açık pozisyon varken yeni işler aramasına olanak tanıyacaktı.

Ayrılışından hiçbir pişmanlık duymadığını çünkü oyuncularına, onlar bunu internette okumadan önce, ayrılacağını söyleyebildiğini söyledi. — Kelly kendi mantığıyla ilgili aynı derecede saçma bir cevap verdi.

Kelly, “Başka bir yerde koçluk yapmak için ayrılmıyordum, başka bir üniversitede çimlerin daha yeşil olduğunu düşünmüyordum” dedi. “Benim kişisel durumumda yapmak istediğim şey buydu.”

Haklı, baş antrenörlük görevini üstlenmiyordu, istifa ediyordu. Ve zamanının çoğunu, 1 numaralı firmayı yöneten programın aksine Kolej Futbolu Playoff yarı finallerinde yer almak için her yıl yarışan bir programa övgüler yağdıran muhabirlerle geçirdiği göz önüne alındığında, Ohio Eyaleti'nde çimlerin daha yeşil olmadığına dair yorumları saçma. Los Angeles'ta 2.

Kelly, uzun süredir dostum olan Ryan Day ile yeniden bir araya gelmek üzere bu oyuncuları ve antrenörleri belirsizlik içinde bıraktıktan sonra, “UCLA'dan ayrılmak benim için özel bir yere sahip olurdu çünkü bu oyuncuları ve koçluk ekibini seviyorum” dedi. “Burada Ryan'la birlikte olduğum için harika bir ilişkim oldu, Ryan'ı küçüklüğünden beri tanıyorum. Sanırım pek çok şey bu şekilde yerli yerine oturdu.”

Destekçilerle gevezelik etmek istemediği için yoluna devam ettiği fikrini reddeden Kelly, üniversite baş antrenörlerini, organizasyonlarının her yönünü yönetmesi gereken kurumsal CEO'lara benzetti.

Kelly, “Bu kararı verdiğimden bu yana, 'Senin iki yıl gerisindeyim kardeşim' diyen ve aynı şekilde düşünen kaç koçun beni aradığını anlatamam” dedi.

Umarım tüm atletik departmanı dördüncü ve 25'inci sıraya koymadıkları bir zamanda ayrılma nezaketini gösterirler.

Kelly, bu hamleyi gerekçelendirirken John Lennon'ın, gelecekteki Beatles ikonuna büyüdüğünde ne olmak istediğini soran bir öğretmeni sinirlendirdiğini belirtti.

Kelly, “'Mutlu olmak istiyorum' dedi” dedi. “Sonra öğretmeni 'Ödevi anladığınızı sanmıyorum' dedi. Ve [Lennon’s] annem 'Hayatı anladığını sanmıyorum' dedi. Bu yüzden sadece mutlu olmak istedim.

Bunu yaparak, dürüstlük söz konusu olduğunda Kelly, kendisinin gerçekten hiçbir yerde olmayan bir adam olduğunu gösterdi.